Serwis acer kraków
Serwis IBM Kraków
Serwis lenovo Kraków
Serwis asus Kraków
Serwis fujitsu Kraków
Serwis sony Kraków
Serwis packard bell Kraków
Serwis msi Kraków
Serwis maxdata Kraków
Serwis emachines kraków
Serwis HP Kraków
Serwis DELL Kraków
Promocje:


Artykuły:
  Koniec Windowsa XP?
  Serwis pod ręką
Naprawy - Objawy - Zakres działalności:
  Serwis laptopów kraków
  Serwis laptopów wieliczka
  Serwis komputerowy kraków
  Serwis komputerowy Wieliczka
  Serwis - Naprawa monitorów
  Pogotowie komputerowe Kraków
  Naprawa komputerów kraków
  Taxi bagażowe kraków
  Przeprowadzki Kraków
  Naprawa komputerów Wieliczka
  Outsourcing IT Kraków
  Informatyczna obsługa firm kraków
  Reballing Kraków
  Reballing, paski, artefakty
  Naprawa, czyszczenie chłodzenia laptopa
  Tonery, Tusze - Kraków, Wieliczka
  Domeny i Hosting
  Wylewki Kraków
  Fotowoltaika Kraków


Reballing Kraków

Reballing polega na odlutowaniu starych i przylutowaniu nowych kól z cyny, które tworzą część styczną pomiędzy układem BGA, a padami na płycie głównej np. laptopa. Podczas ściągania układu BGA z płyty laptopa należy wykazać się dużym doświadczeniem. Podczas tej z pozoru prostej operacji możemy przegrzać układ lub  jeśli kóle znajdujące się pod układem nie osiągną odpowiedniej temepratury mogą pozrywać znajdujący się pomiędzy nimi, a płytą główną pady.

Kiedy reballing układów BGA jest potrzebny?

Reballing układów BGA jest potrzebny w sytuacji, kiedy układ odszczeli od płyty głównej lub kiedy monotowane są nowe układy. Bardzo często zdarza się, że montowane fabrycznie układy posiadają kóle z cyny bezołowiowej. Charakteryzują się mniejszą elastycznością podczas osiągania wysokich temperatur przez układ i kończy odszczeleniem układu od płyty głównej. Najczęstszymi objawami jest zwyczajnie brak obrazu na ekranie laptopa. W takiej sytuacji można naprawić komputer poprzez dokonanie reballingu z zastosowaniem kół ołowianych.

Czy reballing jest zawsze skuteczny?

Prawidłowo wykonany reballing jest skuteczny i tak naprawiony laptop służy bardzo długo. Reballing może okazać się nieskuteczny lub krótkotrwały  w sytuacjach, w których układ BGA jest niesprawny. Niestety czasami pomimo precyzyjnego obmierzenia układu, dopiero podczas jego pracy okazuje się że działa wadliwie. Chronimy swoich klientów przed zbędnymi kosztami oferując bardzo długą gwarancję, wynoszącą 3, 6, 12msc! Nasz serwis cieszy się bardzo wysokim procentem skutecznych i trwałych napraw laptopów z zastosowaniem reballingu. Obecnie wynosi on ok. 97%!

Każdy układ można grzać odpowiednią ilość razy. Niepewność naprawy pojawia się szczególnie w sytuacji kiedy klient albo zatai fakt wykonywania reballingu w przeszłości albo zwyczajnie o tym nie wie.

Czy reballing oferujemy tylko dla klientów z Krakowa?

NIE! Reballing jak i inne naprawy oferujemy również dla klientów z lokalizacji znacznie oddalonych od Krakowa. Po wypelnieniu specjalnego zgłoszenia można do nas przysłać laptopa kurierem. Dzięki statusowi napraw online można bez konieczności dzwonienia, w dowolnej porze sprawdzać co się dzieje z laptopem!

© 2005-2016 ITever Realizacja: WebProm - Agencja Interaktywna
Strona główna | it-ever.pl | Oferta | O nas | Referencje | Kontakt