Serwis acer kraków
Serwis IBM Kraków
Serwis lenovo Kraków
Serwis asus Kraków
Serwis fujitsu Kraków
Serwis sony Kraków
Serwis packard bell Kraków
Serwis msi Kraków
Serwis maxdata Kraków
Serwis emachines kraków
Serwis HP Kraków
Serwis DELL Kraków
Promocje:


Artykuły:
  Koniec Windowsa XP?
  Serwis pod ręką
Naprawy - Objawy - Zakres działalności:
  Serwis laptopów kraków
  Serwis laptopów wieliczka
  Serwis komputerowy kraków
  Serwis komputerowy Wieliczka
  Serwis - Naprawa monitorów
  Pogotowie komputerowe Kraków
  Naprawa komputerów kraków
  Taxi bagażowe kraków
  Przeprowadzki Kraków
  Naprawa komputerów Wieliczka
  Outsourcing IT Kraków
  Informatyczna obsługa firm kraków
  Reballing Kraków
  Reballing, paski, artefakty
  Naprawa, czyszczenie chłodzenia laptopa
  Tonery, Tusze - Kraków, Wieliczka
  Domeny i Hosting


Koniec Windowsa XP?

Czy to prawda że zbierają się czarne chmury nad użytkownikami systemu Windows XP?

Coraz więcej słyszy się o popularnym już dniu jakim jest 8 Kwietnia 2014. Ta data jeszcze nie nastała, a już u większości użytkowników systemu Windows XP powoduje panikę i strach. No bo jak nazwać sytuację, w której nagle pod przymusem w wyniku awarii systemu okazuje się, że trzeba zakupić nowy system, a stary wyrzucić do kosza!?

Jak to możliwe zapytacie? Otóż w sieci jest sporo już domysłów oraz niepotwierdzonych informacji na temat zakończenia możliwości aktywacji systemu Windows XP. Dzwoniąc dzisiaj rano do Microsoft również otrzymałem taką informację i to z dwóch działów: Dział handlowy oraz dział pomocy technicznej.

Na pierwszy ogień poszło rozwiązanie przewidujące zrobienie kopii samych plików aktywacyjnych systemu, a na drugim planie pozostało utworzenie obrazu zainstalowanego, skonfigurowanego już i aktywowanego systemu. Żeby potwierdzić legalność "moich" rozwiązań postanowiłem ponownie porozmawiać ze specjalistami firmy Microsoft. Dział handlowy wysłuchał o co mi chodzi, zapisał mojego maila i przełączył dalej... pomyślałem, że znowu to samo... ale nie! Jakież było moje zdziwienie kiedy telefon odebrała kompetentna osoba, która podając rzetelne informacje szybko wyprowadziła mnie z błędu!

Firma Microsoft zdaje sobie sprawę z ogromu użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows XP i wcale nie chce ich zmuszać [a przynajmniej w sposób brutalny] do zakupu nowego systemu. Po 08.04.2014 nadal będzie możliwość aktywowania nowo zainstalowanego systemu Windows XP jednak nadal nie wiadomo w jaki sposób. Najprawdopodobniej będzie utworzona do tego celu specjalna strona. Wiadomo również, że system aktywacji telefonicznej oraz automatyczne aktualizacje będą wyłączone. W przypadku aktualizacji Microsoft zrobił kolejny ukłon w stronę użytkowników i utworzyć ma specjalną stronę, na której będzie możliwość pobrania wydanych przed 08.04.2014 aktualizacji zabezpieczeń systemu XP.

Reasumując po 08.04.2014 zmieni się sposób aktywacji systemu, sposób pobierania aktualizacji zabezpieczeń oraz co najważniejsze: nie będą już tworzone nowe aktualizacje zabezpieczeń!

Gdyby ktoś jednak chciał zakupić nowy system operacyjny to polecamy Windows 8 oem, ponieważ tylko tą wersję można przenosić pomiędzy komputerami i dyskami twardymi!

© 2005-2016 ITever Realizacja: WebProm - Agencja Interaktywna
Strona główna | Oferta | O nas | Referencje | Kontakt